Drone ile termal kamera enerji verimliliği

Drone ile termal kamera  enerji verimliliği

Dronelar, günümüzün kişisel uçakları olarak dikkat çekmektedir. Özellikle de hobi alanında sıkça kullanılan dronelar, oldukça pahalı ürünlerdir. Bu nedenle drone ihtiyacı olan insanlar drone kiralama hizmeti almaktadır. Böylece kısa süreli drone ihtiyaçlarını ucuza gidermektedir. Eğer sizin de drone ihtiyacınız varsa ve sürekli olarak kullanmak istemiyorsanız kiralık drone alabilirsiniz.

 

Dronelar hayatımızın her alanında bize fayda sağlamaktadır. Bu faydalardan birisi de drone ile termal kamera çekimi işlemidir. Bunun için bir drone ve termal kameraya ihtiyaç duyulmaktadır. Drone kiralama hizmeti sayesinde alınan drone ve termal kameraya uyumlu bir gimbal almanız gerekir. Böylece çekim esnasında oluşan titreşimi ortadan kaldırmış olursunuz. Ancak bu aparatı almadan önce hem drone hem de termal kameraya uyumlu olduğunu kontrol edin.

 

Drone ile termal kamera çekimi işleminde dikkat etmeniz gereken şey, satın alınacak olan termal kameradır. Ulusal standartlar gereği termal kameraların Frame Rate hızı oldukça sınırlıdır. Bu nedenle görüntü aktarım hızı düşük olduğu gibi görüntü kalitesi de oldukça düşüktür. Eğer normal kamera ile drone çekimi yapacaksanız termal kamera seçimi yapmamanızı tavsiye ederiz.​​​​​

Termal Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli

 

Satın alınan termal kamera kadar kiralanacak drone konusunda da dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunlar, drone özellikleridir. Yani drone kiralama sırasında istediklerinizi bilmeniz gerekmektedir. Drone seçiminde; havada ne kadar kalmalı, çarpmalara karşı sensor olup olmaması, taşıyacağı ağırlık, ne kadar uzaklıktan canlı görüntü aktarımı yapabileceği ve rüzagara karşı dayanıklılığı konusunda dikkat etmeniz gerekir.

 

Her türlü ihtiyaca uygun drone bulunmaktadır. Gerek kamera çekimi, gerekse hobi alanında olsun dronelar değişiklik göstermektedir. Bu nedenle de yukarıdaki bahsettiğimiz kriterlere göre drone kiralama fiyatları değişmektedir. Fakat her türlü satın almaktan daha uygun fiyatlara sahiptir. Bu nedenle birkaç günlük işlerinizde drone satın almaktan ziyade drone kiralama hizmetinden faydalanmak oldukça faydalı olacaktır.

 

Drone kiralarken herhangi bir ek belgeye gerek duyulmamaktadır. Bu nedenle isteyen herkes drone kiralayabilir fakat uçuş konusunda lokasyona göre izin almanız gerekebilir.

 

Proje Tarihi:

2019-12-18

Proje Kaegorisi:

Drone İle Haritalama

Projeyi İncele

https://dronharita.com/